Стипендиаттардың Вирджиния-Мэриленд ветеринарлық медицина колледжіндегі тағылымдамасы

Жәңгір хан университетінің үш ғалымы Л.Ж.Душаева, Н.С.Монтаева және А.Қ.Жұмаева жақында Вирджиния-Мэриленд ветеринарлық медицина колледжінде доктор Мустафа Ганемнің зертханасында «Болашақ» халықаралық бағдарламасы орталығының «Қазақстан-500» стипендиясы аясында үш айлық тағылымдамадан өтті. Бұл тағылымдама Қазақстан мен АҚШ ғалымдары арасындағы мәдени және ғылыми алмасу үшін баға жетпес мүмкіндік берді. «Ғылымның шекарасы жоқ» дегендей, ынтымақтастық барысында ғылыми білім мен түсіністікті дамытудағы халықаралық ынтымақтастықтың күші айқын көрінді.

Доктор Ганемнің зертханасында болған ғалымдар озық зерттеулермен айналысып, озық әдістемелермен және технологиялармен танысты. Маңыздысы, бұл шара екі ел ғалымдары арасындағы кедергілерді еңсеру арқылы жануарлардың денсаулығына байланысты білім алмасуды нығайтуға бағытталған. Бірлескен күш-жігер нәтижесінде ветеринарлық тәжірибені жетілдіру және жануарлардың денсаулығы мен азық-түлік қауіпсіздігінің жоғары стандарттарын қамтамасыз ету көзделді.

Бұл тағылымдама ғалымдардың адалдығы мен қажырлы еңбегінің айғағы және Қазақстан мен Мэриленд университетінің ғылыми қоғамдастықтағы болашақ ынтымақтастығына жасалған перспективалы қадам болып табылады.